Primera
0

Real Madrid pobjedom do vrha tabele

Nogometaši Real Madrida savladali su na svom Santiago Bernabeu Espanyol 3-0 u utakmici 4. kola španske Primere. Osim tri gola publika je vidjela i tri crvena kartona.

Prvi je pod tuš morao Realov Pepe koji je za 60 minuta igre sakupio dva žuta kartona. Samo četiri minute kasnije zbog starta na Cristianu Ronaldu, kod sredine terena, u svlačionicu je poslan i Espanyolov Galan, da bi u 88. Forlin zbog druge javne opomene bio prisiljen slijediti njegov put.

U vodstvo je Real stigao u 28. minuti nakon što je Ronaldov slobodni udarac rukom u kaznenom prostoru, stojeći u živom zidu, zaustavio Garcia. Portugalac je bio siguran kod izvođenja jedanaesterca, ali ga je morao i ponoviti zbog zaustavljanja pri zaletavanju kod udarca. Nije mu smetalo...

Sjajnu je utakmicu odigrao Ronaldo. Osim gola i isključenja suparničkog nogometaša, bio je najveća prijetnja gostima i mogao je zabiti još koji gol. Umjesto toga asistirao je Gonzalu Higuainu za 2-0 nakon što je kod centra presjekao jednu loptu i uposlio sigurnog strijelca.

Konačnih 3-0 postavio je Karim Benzema preciznim prizemnim udarcem iz kaznenog prostora. Šutu je prethodila varka koja je izbacila dvojicu odbrambenih igrača Espanyola.

Bila je ovo treća ukupno pobjeda još neporaženog Reala u dosadašnjem dijelu prvenstva, ali prva s više od jednog gola razlike. Espanyol uz dvije pobjede sada ima i dva poraza.

Pobjedom je "kraljevski klub" preuzeo vrh tabele, a hoće li na njemu i ostati znat će se nakon kompletiranja kola. Preostale utakmice na rasporedu su u srijedu i četvrtak.

Primera, 4. kolo, utorak:

Real Madrid - Espanyol 3-0 (Ronaldo 28-11m, Higuain 79, Benzema 87) Athletic Bilbao - Mallorca 3-0 (Lopez 44, Jose 62-11m, Perez 90+2) Osasuna - Real Sociedad 3-1 (Tamudo 16 / Pandiani 37, Camuńas 42, Aranda 74)

1. Real Madrid 4 3 1 0 6-1 10
  1.   Valencia 3 	  	3 	0 	0 	  	6-2 	  	9

2.     Sevilla 3 	  	2 	1 	0 	  	6-2 	  	7

3.   Athletic  4 	  	2 	1 	1 	  	7-4 	  	7

4.     Atletico  3 	  	2 	0 	1 	  	7-3 	  	6

5.   Villarreal 3 	  	2 	0 	1 	  	6-2 6

6.   Barcelona 3 	  	2 	0 	1 	  	5-3 6

7.   Espanyol  4 	  	2 	0 	2 	  	4-8 6