43

Real Madrid nakon velikog preokreta savladao Rayo Vallecano u gostima

U 35. kolu Primere Real Madrid je u gostima rezultatom 3:2 slavio protiv Rayo Vallecana.

Vallecano još uvijek nije osigruao opstanak, dok se Real Madrid bori za titulu.

Embarba je pogodio u sedmoj minuti za 1:0 i to jeste izgledalo kao problem za Galacticose, ali imajući u vidu koliko je minuta do kraja meča, teško se moglo posumnjati u njihov povratak.

Međutim, kada je Miku u 13. minuti pogodio za 2:0, stvari su postale mnogo ozbiljnije.

Bale je uspio smanjiti na 2:1 nakon centaršuta Kroosa iz kornera u 35. minuti, a početkom drugog poluvremena Lucas Vasquez je izjednačio na 2:2. Sa desne strane je centrirao Danilo, a omaleni Lucas je glavom pogodio mrežu domaćina.

Veliki preokret Kraljevima donio je Bale svojim drugim golom na meču 81. minuti. Sjajno je prošao po lijevoj strani i silovito šutirao po sredini gola, golman domaćina Juan Carlos je bio loše postavljen i lopta je završila u mreži.

Real u ovom meču nije mogao računati na povrijeđenog Ronalda, a na klupi su bili i Modrić i Ramos. Tim Zinedinea Zidanea je trenutno prvi na tabeli sa dva boda više od Barcelone i Atletico Madrida koji imaju utakmicu manje.