Primera
0

Real Madrid nadigrao Mallorcu

Pogocima Higuaina iz osme i Granera iz 50. minute nogometaši Real Madrida svladali su Mallorcu 2:0 u derbi utakmici 17. Primerinog kola.

Utakmica je odigrana na Santiago Bernabeu u snježnim uvjetima. Naime, snijeg nije prestao padati cijeli susret, no to nije smetalo Higuainu da sjajnim udarcem s vrha šesnaesterca zagrije publiku i svoje suigrače svojim jedanaestim prvenstvenim pogotkom sezone.

Granero, koji je u 20. minuti zamijenio Rafaela van der Vaarta, nosilima iznesenog s terena, je s lijeve strane iz neposredne blizine po drugi puta zatresao mrežu gostujućeg kluba za nastavak savršenog niza "kraljevskog kluba". Naime, bio je ovo susret jedinih ekipa sa stopostotnim učincima na svom terenu. Oba su kluba osam puta oduševljavala svoje navijače, Real sada i deveti, nanijevši Mallorci peti gostujući poraz sezone.

Pobjedom je Real zasjeo na vrh Primerine tabele, a hoće li ondje i ostati znat će se nakon što posljednju utakmicu kola odigraju Tenerife i do sada vodeća Barcelona.

Primera, 17. kolo, nedjelja:

Real Madrid - Mallorca 2-0 (Higuain 8, Granero 50) Deportivo - Osasuna 1-0 (Rodriguez 50) Espanyol - Zaragoza 2-1 (Verdu 13, Marquez 71 / Arizmendi 40) Malaga - Athletic Bilbao 1-1 (Weligton 48 / Llorente 78 - 11 m)

Sporting - Getafe 1-0 (Castro 38) Xerez - Valencia 1-3 (Calvo 25 / Mata 10, Silva 33, Marchena 69)