0

Real deklasirao Ajax, Roma preokrenula protiv Bayerna

Sarajevo-x.com
Večeras je na rasporedu bilo 5. kolo nogometne Lige prvaka u grupama E, F, G i H. Odigrano je osam utakmica, a u centru pažnje su bile one u Amsterdamu između Ajaxa i Reala, te u Rimu gdje su snage odmjerili Roma i Bayern.

Grupa E

U grupi E su snage odmjerili Roma i Bayern, te Basel i Cluj. Njemačka ekipa odigrala sjajno prvo poluvrijeme i čak dva puta zatresla mrežu domaćih golovima Gomeza u 33. i 39. minuti. Rimljani su se vratili u igru u 49. minuti kada je pogodio Borriello. Izjednačenje Romi je donio De Rossi golom u 81. minuti. Za preokret rezultata i pobjedu Rome se pobrinuo kapiten Totti koji je realizovao jedanaesterac u 84. minuti susreta.

Basel je golom Almeraresa iz 18. minute upisao sva ti boda protiv Cluja.

Grupa F

Utakmica između Sparte M. i Marseillea je počela u 18.30 sati. Francuska ekipa je ubjedljivo slavila rezultatom 3:0 i obezbijedila prolaz u osminu finala. Golove su postigli Valbuena u 18., Remy u 54. i Brandao u 68. minuti. Domaći su od 64. minute igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Wellitona.

U drugoj utakmici ove grupe Chelsea je ugostio Žilinu našeg Admira Vladavića. Hladan tuš za domaće igrače je uslijedio u 19. minuti kada je pogodio Bello. Žilina je otišla na odmor sa prednošću od jednog gola, ali je početkom drugog poluvremena Sturridge donio izjednačenje pogotkom u 54. minuti. Potpuni preokret je djelo Maloude koji je Chelsea doveo u prednost u 86. minuti i obezbijedio tešku pobjedu nad slabašnom Žilinom.

Grupa G

Ova grupa je donijela sudar velikana Ajaxa i Reala. Mourinhova ekipa je povela u 36. minuti preko Karima Benzeme kome je portugalski stručnjak dao priliku da se dokaže u ovom susretu. Drugi gol za ekipu iz Madrida je postigao Arbeloa koji je odličnim udarcem sa distance pogodio u 44. minuti čime je i završeno prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice Real je nastavio dominirati na terenu. Ronaldo je početkom drugog poluvremena pogodio prečku, da bi se uspio upisati i u strijelce u 70. minuti susreta. Svoj drugi gol na utakmici Ronaldo je postigao iz jedanaesterca u 81. minuti. Utakmicu nisu završili Ramos i Alonso koji su sa očiglednom namjerom željeli "očistiti" kartone pred utakmice osmine finala. Obojica su zaradili po crveni karton. Real je slavio rezultatom 4:0 i ostao ubjedljivo na prvom mjestu grupe.

U drugoj utakmici su se sastali Auxerre i Milan. Prednost lideru Serie A je donio Ibrahimović svojim golom iz 65. minute. Drugi gol za talijansku ekipu je postigao Ronaldinho u samom finišu susreta.

Grupa H

Lider grupe Arsenal je u ovom kolu išao u goste Bragi. Golova nije bilo sve do 83. minute kada je mrežu "topnika" zatresao Matheus. Isti igrač je svojim drugim pogotkom u 90. minuti ovjerio pobjedu Brage nad favoriziranim Arsenalom.

Predstavnik Srbije u Ligi prvaka Partizan je bio domaćin ukrajinskom Shakhtaru. Stepanenko je mrežu Beograđana načeo u 52. minuti. Jadson je sedam minuta kasnije udvostručio vodstvo ukrajinske ekipe. Treći pogodak za Shakhtar je djelo Eduarda iz 68. minute koji je zapečatio sudbinu Partizana u evropskim takmičenjima ove sezone.