0

Ramos 11. crvenim kartonom postao novi Realov rekorder

Sergio Ramos (Foto: AFP)
Jubilarna 300. utakmica u dresu Real Madrida nije bila sretna kako za Sergija Ramosa, tako i za njegov klub koji je odigrao tek 1-1 na gostovanju kod Villarreala u sklopu 29. kola španskog nogometnog prvenstva.

Real je primio izjednačujući gol u 83. minuti iz slobodnog udarca, a dvije minute kasnije Ramos je nakon prekršaja na Nilmaru zaslužio drugi žuti karton.

Bilo je to njegovo 11. isključenje u Primeri otkako je stigao u Real iz Seville na ljeto 2005. godine, tačnije u 221 odigranoj utakmici.

Srušio je time negativan rekord u historiji "kraljevskog kluba" koji je držao Fernando Hierro. Bivši Realov kapitan skupio je deset ligaških isključenja ali u 439 odigranih utakmica.

Također, Ramos je više puta zaslužio crveni karton od bilo kojeg drugog igrača Reala u svim takmičenjima. Ukupno ih je skupio 14, a u leđa mu gledaju Hierro (12) i Guti (10).