21

Rakitić donio gostujuću pobjedu Barci nad Bilbaom

U 2. kolu Primere Barcelona je u gostima na San Mamesu minimalnim rezultatom 1:0 savladala Athletic Bilbao.

U vrlo napetoj utakmici Blaugrana je uspjela osvojiti tri boda i krenuti dalje sa maksimalnih šest bodova na svom kontu.

Jedini strijelac na utakmici bio je Ivan Rakitić u 21. minuti kada je pogodio na asistenciju Arde Turana. Do kraja meča bilo je nekoliko šansi na obje strane, a posebno se ističe šansa Suareza u posljednjoj minuti sudijske nadoknade kada mu je Messi dodao loptu, ali je udarac Urugvajca zastavio defanzivac Bilbaoa na gol-liniji.

Meč su obilježili brojni kartoni, čak devet žutih kartona. Ukupno su četiri igrača Barcelone dobili žute kartone, dok je pet igrača domaćeg tima dobilo javnu opomenu.

Barcelona nakon dva kola ima šest bodova, dok je Athletic bez bodova pošto je u 1. kolu poražen u gostima od Sporting Gijona.

Ranije je Las Palmas sa visokih 5.1 na domaćem terenu savladao Granadu. El Zhar (23', 69'), Kevin Prince Boateng (51'), Momo (72') i Araujo (85') bili su strijelci za domaći tim. Jedini gol za goste postigao je Boga u 45. minuti.

U sudaru domaćina Alavesa i Sporting Gijona nije bilo golova.