18

Radnik osvojio bod protiv Željezničara na Grbavici

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Posljednji susret 5. kola BH Telecom Premijer lige BiH odigran je u nedjelju navečer na stadionu Grbavica između Željezničara i Radnika iz Bijeljine. Susret je završen rezultatom 2:2, a Željezničar je ovim pao na treće mjesto na tabeli. Ispred su Borac na prvom i Sarajevo na drugom mjestu.

Prvo poluvrijeme na Grbavici je završeno bez golova, iako su Plavi imali nekoliko prilika. Željezničar je u nastavku susreta poveo u 47. minuti golom Adilovića. Već u 51. Željezničar je ponovo imao izglednu priliku, Jamak je prošao po lijevoj strani i centrirao, ali Selimović šutira daleko preko gola.

U narednih nekoliko minuta domaći su kontrolirali igru uz nekoliko napada. Međutim, brzom akcijom u 62. minuti Radnik dolazi do izjednačenja. Šutirao je Katanec sa 25 metara, lopta je okrznula jednog od igrača tima sa Grbavice i završila u mreži za 1:1.

Nakon izvođenja kornera u 66. minuti, loptu je zahvatio Bučan, pucao iskosa s lijeve strane i zatresao mrežu gostujućeg tima za 2:1.

Radnik ipak nije bio lak plijen za tim sa Grbavice. U 79. minuti gosti iz Bijeljine dolaze do svog drugog gola i poravnavaju na 2:2. Strijelac je bio Obradović.

Ni u sedam minuta nadoknade Željezničar nije uspio doći do gola, pa je Radnik otišao kući s bodom iz ovog susreta.

Spomenimo i to da je u 74. minuti povrijeđen golman domaćih Hadžić nakon sudara sa Obradovićem, pa je umjesto njega u igru ušao rezervni golman Lončarić.

Rezultati petog kola nogometne BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine:

- subota:

Gradačac: Zvijezda - Široki Brijeg 2:0 Prijedor: Rudar - Leotar 2:2 Zenica: Vitez - Zrinjski 1:1 Travnik: Travnik - Slavija 1:1 Sarajevo: Sarajevo - Čelik 3:0

- nedjelja:

Mostar: Velež - Olimpic 1:1 Bijeljina: Mladost - Borac 2:3 Sarajevo: Željezničar - Radnik 2:2

1. Borac 5 3 2 0 8:5 11
  2. Sarajevo 5 3 1 1 7:3 10
  3. Željezničar 5 3 1 1 7:4 10
  4. Olimpic 5 2 3 0 10:5 9
  1. Radnik 5 2 3 0 8:6 9
  2. Zrinjski 5 2 2 1 9:3 8
  3. Široki Brijeg 5 2 2 1 8:6 8
  4. Slavija 5 2 2 1 6:4 8