Le Championnat
0

VIDEO / PSG slavio, Beckham debitovao i pomogao pri asistenciji

Nogometaši PSG-a slavili su u derbiju 26. kola Le Championnata protiv Marseillea s 2-0 na svom Parku prinčeva, te se ponovno odvojili na vrhu prvenstvene tabele na tri boda od Lyona.

No, možda jednako velika vijest kao i pobjeda PSG-a jest debi engleskog veterana Davida Beckhama u dresu pariskog sastava. Bivši igrač Manchester Uniteda ušao je u igru u 76. minuti, te je bio sudionik kod drugog gola PSG-a.

Jeremy Menez poslao je loptu prema Beckhamu koji je stajao na 20-ak metara od gola Marseillea, a ovaj ju je iz prve vanjskim dijelom kopačke poslao u šesnaesterac. Menez se dokopao lopte, poslao poluvisoku loptu prema petercu, gdje ju je Zlatan Ibrahimović koljenom ubacio u gol pored "zbunjenog" Stevea Mandandea.

Prethodno je u 11. minuti prvog dijela PSG poveo autogolom Kamerunca Nicolasa N'Kouloua, kojeg je lopta na putu prema golu, nakon udarca Lucasa Moure, pogodila i prevarila Mandandu.

Imao je i Marseille dosta prilika za pogodak, ali sve je udarce vješto zaustavljao talijanski golman Salvatore Sirigu.

Recimo i da je svih 90 minuta utakmice u redovima Marseillea odigrao još jedan Englez, Joey Barton, koji je zasigurno "pojeo" svoje riječi od neki dan kada je Beckhama okarakterisao kao neopasnog igrača na terenu.

Spomenimo i da je Ibrahimovićev pogodak bio njegov 22. ove sezone u prvenstvu, te 100. PSG-ov u susretima protiv Marseillea.

Le Championnat, 26. kolo:

Lyon - Lorient 3-1 (Lopez 24, Ghezzal 50, Mvuemba 90+2 / Aliadiere 11) Bordeaux - Brest 0-2 (Tremoulinas 19-ag, Kantari 83-11m) PSG - Marseille 2-0 (N'Koulou 11-ag, Ibrahimović 90+1)

1.  PSG 26	16	6	4	48-16	+32	54

1.  Lyon		26	15	6	5	46-25	+21	51

2.  Marseille		26	14	4	8	32-30	+2	46

3.  Nica		26	12	9	5	39-28	+11	45

4.  St. Etienne 26	12	8	6	40-19	+21	44

5.  Montpellier		26	12	5	9	41-32	+9	41

6. Rennes 26 12 5 9 39-34 +5 41
  7. Lille 26 10 10 6 35-26 +9 40