1

PSG preokretom stigao do naslova u Superkupu

Slavlje igrača PSG-a (Foto: AFP)
Nogometaši PSG-a pobjednici su francuskog Superkupa. U utakmici igranoj u glavnom gradu Gabona Librevilleu, aktuelni francuski prvak savladao je pobjednika Kupa Bordeauxa sa 2-1.

Pariski klub do naslova je stigao preokretom u samoj završnici susreta jer je Bordeux vodio 1-0 još od 38. minute golom glavom Henrija Saiveta nakon ubacivanja Nicolasa Mauricea-Belaya s lijeve strane.

Rezultat se nije mijenjao sve do završnice, tačnije do 83. minute kada je Hervin Ongenda poslao loptu u mrežu nakon dodavanja Zlatana Ibrahimovića. Rezultat 1-1 na semaforu stajao je sve do pete minute sudijske nadoknade. I kada se činilo da će regularni dio susreta završiti remijem, stoper Alex je poslao loptu u mrežu nakon asistencije Lucasa Moure i tako donio PSG-u treći naslov u Superkupu u historiji, nakon onih 1995. i 1998. godine.

Za Laurenta Blanca ovo je bila premijerna službena utakmica kao trenera PSG-a.