Le Championnat
0

PSG pobijedio Marseille i preskočio ga

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Parku prinčeva velikog rivala Marseillea s 2-1 u derbiju 12. kola francuskog prvenstva.

Sva tri pogotka pala su u prvoj četvrtini utakmice. Već u 9. minuti je domaćin poveo. Neneov udarac iz daljine vratar gostiju Mandanda nije uspio kontrolirati, a na odbijenu loptu je pritrčao Mevul Erding i nekako je pospremio u mrežu.

U 19. minuti, nova radost za domaće navijače. Nene je sjajnim lobom prebacio gostujuću odbranu, a u prostor je pravovremeno utrčao Hoarau, te je iz prve volejem poslao loptu kroz noge Mandandi.

U 23. minuti, pogotku su se radovali i gosti. Gignac je s desne strane oštrom niskom loptiom ugrozio gol domaćeg golmana Edela koji je odbio loptu, a odbijanac je iz blizine Lucho Gonzalez pospremio u mrežu.

Gosti su držali više loptu u svojim nogama (55%), imali su i više udaraca na gol (15-11), ali u onome najvažnijem, pogocima, uspješnija je bila pariska ekipa, koja je pobjedom preskočila Marseille na trećem mjestu na tabeli.

PSG sada ima 19 bodova, a Marseille je ostao na 18, ali uz utakmicu manje. Prve dvije pozicije zauzima Brest s 21 bodom i Renners s 20, ali također uz utakmicu manje.

Le Championnat, 12. kolo, nedjelja:

Lille – Brest 3-1 (Sow 41, Gervinho 51, Hazard 76 / Poyet 61) Lens – Montpellier 2-0 (Hermach 7, Akale 41) Nancy – Monaco 0-4 (Gavanon 55 – ag, Loties 62 – ag, Park 81, 87) Nice – Toulouse 2-0 (Ljuboja 18, Ben Saada 90+3) PSG – Marseille2-1 (Erding 9, Hoarau 19 / Gonzalez 23)

1. Brest 29 12 6 3 3 12-7 +5 21
  2. Rennes 11 5 5 1 13-6 +7 20
  3. PSG 12 5 4 3 18-11 +7 19
  1. Marseille 11 5 3 3 19-13 +6 18
  2. Lille 12 4 6 2 17-13 +4 18
  3. Saint-Etienne 12 5 3 4 16-14 +2 18
  4. Toulouse 12 5 3 4 14-13 +1 18
  5. Montpellier 12 5 3 4 11-12 -1 18