Eredivisie
0

Prvi poraz Ajaxa

Ricky Van Wolfswinkel
Prvi ligaški poraz u sezoni pretrpjela je Ajaxova nogometna ekipa u utakmici 8. kola holandskog prvenstva. Na njihovoj ih je Amsterdam Areni svladao sastav Utrechta 2-1.

Zanimljivo, bila je to tek prva Utrechtova pobjeda na gostovanju nakon četiri uzastopna poraza. Pobrinuo se za nju dvama golovima Ricky Van Wolfswinkel već na samom startu utakmice, zabivši u 6. i 14. minuti.

Ajax je preko Siema De Jonga uspio tek smanjiti u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena. Asistenciju je upisao Luis Suarez.

Twente je slavio protiv Groningena 4-2.

AZ Alkmaar slavio je 2-1 protiv Heraclesa.

Kolo u kasnijem terminu zaključuju PSV i Venlo. U slučaju pobjede domaćina iz Eindhovena doći će do promjene na vrhu tabele. Naime, tri boda PSV-u jamče "jedinicu"...

Eredivisie, 8. kolo, nedjelja:

Ajax - Utrecht 1-2 (Jong 90+3 / Van Wolfswinkel 6, 14) AZ Alkmaar - Heracles 2-1 (Sigthorsson 43, Jonathas 88 / Overtoom 41) De Graafschap - Feyenoord 1-1 (Bargas 20 / Bruins 31-11m) Twente - Groningen 4-2 (Ruiz 30, 49-11m, Janko 72, Janssen 88 / Granqvist 28-11m, Matavž 75) Heerenveen - Den Haag 0-0