Primera
0

Prvi gostujući trijumf Athletic Bilbaa, remi Seville i Levantea

Nogometaši Athletic Bilbaa u 10. kolu Primere slavili su prvu gostujuću pobjedu sezone rezultatom 2-1 protiv Granade. Junak susreta bio je Aritz Aduriz sa dva postignuta gola.

Prvog je zabio u 13. minuti iz jedanaesterca, a drugog u 27. minuti. Jedini gol za Granadu zabio je u 53. minuti Youssef El Arabi. Za ekipu Marcela Bielse ovo je bila prva pobjeda u posljednjih pet odigranih susreta u svim takmičenjima, a njome je pobjegla iz zone ispadanja.

Inače susret je obilovao udarcima prema golu, pa ih je kombinirano upućeno čak 39, što je najviše u Primeri ove sezone.

Sevilla na svom Sanchez Pizjuanu nije uspjela slomiti otpor Levantea u utakmici koja je završila početnim rezultatom 0-0. Sevilla je bila dominantna ekipa na terenu, kako u posjedu lopte (69%), tako i udarcima prema golu (18-3), ali nije uspjela naći put do mreže Levantea.

Posebno blizu golu andaluzijska ekipa je bila u 84. minuti kada je Jose Campana zatresao gredu. "Džoker" s klupe pogodio je okvir gola dalekometnim udarcem.

Primera, 10. kolo:

Granada - Athletic Bilbao 1-2 (Arabi 53 / Aduriz 12-11m, 27) Sevilla - Levante 0-0

Real Sociedad - Espanyol 0-1 (Colotto 77) Deportivo - Mallorca 1-0 (Gama 30) Osasuna - Valladolid 0-1 (Ebert 83)

7. 	Zaragoza 	10 	4 	0 	6 	9-15 	-6 	12

8. 	Mallorca 	10 	3 	2 	5 	10-15 	-5 	1114. 		At. Bilbao 	10 	3 	2 	5 	14-20 	-6 	11

9. 	Celta Vigo 	10 	3 	1 	6 	11-14 	-3 	10

10. 	Deportivo 	10 	2 	4 	4 	15-20 	-5 	10

11. 	Real Sociedad 	10 	3 	1 	6 	10-15 	-5 	10

1. 	Espanyol 	10 	2 	3 	5 	12-15 	-3 	9

2. 	Granada 	10 	2 	2 	6 	9-17 	-8 	8

3. 	Osasuna 	10 	1 	2 	7 	8-15 	-7 	5