Serie A
0

Prvi golovi Meggiorinija u sezoni pokopali Inter

Riccardo Meggiorini je ove nedjelje igrao osamnaestu utakmicu sezone za Torino. I tek je na San Siru postigao prve pogotke (dva) koji su bili dovoljni Torinu za bod kod Intera (2-2).

U pitanju je bila utakmica 22. kola Serije A, a Torino se potvrdio kao "majstor remija". Bio je to Torinov jubilarni deseti neriješeni rezultat sezone, te je po tome rekorder u talijanskom okruženju.

Počelo je pogotkom rumunskog veterana Chivua u 5. minuti, kada je Interu donio vodstvo sjajno izvedenim slobodnim udarcem s 20 metara. No, izjednačenje je uslijedilo relativno brzo u 23. minuti kada se Freddy Guarin poigravao na vrhu svog šesnaesterca, te je poklonio loptu Meggioriniju koji je lijepo pogodio s petnaestak metara.

Isti je igrač u 53. minuti doveo Torino u vodstvo nakon čega su do kraja utakmice uslijedili naleti Intera. U 67. minuti je domaćin i uspio izjednačiti preko Cambiassa, ali do kompletna tri boda ipak nije došao.

Serie A, 22. kolo:

Inter - Torino 2-2 (Chivu 5, Cambiasso 67 / Meggiorini 23, 53) Parma - Napoli 1-2 (Cannavaro 74-ag / Hamšik 20, Cavani 85) Atalanta - Milan 0-1 (El Shaarawy 29) Catania - Fiorentina 2-1 (Legrottaglie 50, Castro 88 / Migliaccio 21)

Sampdoria - Pescara 6-0 (Eder 31-11m, Icardi 41, 56, 59, 72, Pedro Obiang 50) Cagliari - Palermo 1-1 (Thiago Ribeiro 90 / Iličič 30) Udinese - Siena 1-0 (Muriel 36) Bologna - Roma 3-3 (Gilardino 17, Gabiadini 26, Pasquato 54 / Florenzi 9, Osvaldo 18, Tachtsidis 74)

1. Juventus 22 15 4 3 46-15 49
  2. Napoli 22 14 4 4 43- 20 46
  3. Lazio 22 13 4 5 32-22 43
  4. Inter 22 12 4 6 35-25 40
  1. Milan 22 11 4 7 39-28 37
  2. Fiorentina 22 10 6 6 39-27 36
  3. Catania 22 10 5 7 31- 28 35
  4. Roma 22 10 4 8 47-38 34