0

Prva Beckhamova puna utakmica nakon povrede

David Beckham (Foto: AP)
U petak je odigran derbi ogled 26. kola američke nogometne MLS lige. U Los Angelesu su se susrele vodeće ekipe Istočne i Zapadne konferencije.

New York Red Bullsi su s 2-0 pobijedili domaći Galaxy, iako su igrali bez svog najboljeg igrača, Francuza Thierryja Henryja. Razlog njegovog neigranja je bila povreda (iščašenje) desnog koljena, ali taj minus nije smetao njegovom timu.

Pogotke su za pobjednike postigli Jamajčanin Richards u 36. minuti, te Kolumbijac Angel u 60. s jedanaest metara.

Domaćinu, pak, nije pomogao Englez David Beckham, koji je prvi put nakon povrede Ahilove tetive odigrao kompletnih devedeset minuta utakmice. Bila je to Beckhamova druga utakmica nakon oporavka, a u 86. minuti je zaradio žuti karton.

"Osjećao sam se dobro. Rekao sam prije početka utakmice treneru Areni da bih mogao izdržati 65-70 minuta, ali tokom utakmice sam shvatio da mogu igrati do kraja", izjavio je Beckham.

Istaknuo se Englez, kao što je to uobičajeno, s dva slobodna udarca, te u pripremanju nekoliko poluprilika svog tima.

Sa 50 bodova Los Angeles Galaxy je i dalje najbolja ekipa kompletne lige (pa i Zapadne konferencije), dok New York sa 44 boda dijeli prvo mjesto na Istoku sa Columbusom.