4

Primera: Villarreal bez problema do tri boda protiv Getafea

(Foto: EPA)
U 32. kolu španske Primere snage su odmjerili Villarreal i Getafe. Žuta podmornica je upisala pobjedu rezultatom 2:0.

Villarreal je poveo golom Suareza koji je lijepim udarcem savladao golmana Getafea u 15. minuti utakmice. Gosti su pokušali uzvratiti pet minuta kasnije, ali je šut Serabije zaustavio golman Asenjo. Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednih prilika za gol, pa se rezultat nije mijenjao.

U nastavku utakmice su prvi zaprijedili domaći, Baptistao se našao u izglednoj situaciji za pogodak, ali nije uspio zatresti mrežu Getafea zahvaljujući reakciji gostujuće odbrane.

Bolja igra Villarreala se isplatila u 85. minuti kada je na 2:0 povisio Bakambu. Tim rezultatom je utakmica završena,

Villarreal je upisao nova tri boda i nalazi se na četvrom mjestu na tabeli, dok je Getafe sa 28 bodova ostao na pretposljednjoj 19. poziciji.