0

Primera: Valencia nakon tri sušne runde slavila protiv Villarreala

Nogometaši Valencije pobijedili su na svojoj Mestalli ekipu Villarreala 2-1 u srazu 29. kola španskog prvenstva.

U protekla tri kola u Primeri je Valencia osvojila samo jedan bod, ali je ogled s Villarrealom odradila na visini zadatka i zasluženo je osvojila tri boda.

Oba pogotka za Valenciju zabio je 30-godišnji defenzivni veznjak Javi Fuego, u 35. i 44. minuti. Zanimljivo da u prvih 20 ligaških utakmica ove sezone Fuego nije zabio niti jedan gol, a u ovoj utakmici je bio dvostruki strijelac.

U nastavku je Keita mogao riješiti sve dvojbe, ali je iz izgldne prilike pogodio gredu. U 83. minuti je Dos Santos kaznio jednu pogrešku obrane Valencije i smanjio na 2-1, ali do kraja utakmice ''žuta podmornica'' nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti i ugroziti pobjedu domaćina.

Primera, 29. kolo:

Osasuna - Sevilla 1-2 (Acuna 94 / Sampeiro 27, Bacca 45-11m) Betis – Atletico 0-2 (Gabi 58, Diego Costa 64) Valencia – Villarreal 2-1 (Javi Fuego 35, 44 / Dos Santos 83)

Redoslijed: 1. Real Madrid 70 (-1), 2. Atletico Madrid 70, 3. Barcelona 66 (-1), 4. Athletic Bilbao 55, 5. Sevilla 47, 6. Real Sociedad 46 (-1), 7. Villarreal 45, 8. Valencia 39…