0

Primera: Sociedad minimalnim rezultatom savladao Betis

Piše: Edin Isanović
U okviru 7. kola španske Primere Sociedad je na svom terenu sa minimalnih 1:0 savladao Betis. Domaći su zaprijetili već u 14. minuti. Litri je glavom pucao po sredini gola.

Ozbiljnija prilika čekala se do 37. minute. Tada je svoj udarac oprobao Jose, ali je golman gostiju sjajno intervenisao. Na odmor se otišlo sa nepopularnih 0:0.

U nastavku domaći teže da postignu pogodak. Uspjeli su u 63. minuti kada je Vela sjajno pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Do kraja su igrači Sociedada znalači čuvali stečenu prednost. Koncentrisali su se na odbranu svog gola. S druge strane, gosti nisu uspjeli da pronađu put do mrežedomaćih. Ostalo je 1:0.

Sociedada se sa osvojenim kompletnim plijen probio na deveto mjesto sa 10 osvojenih bodova uz meč više. Betis je 11. sa osam sovojenih bodova.