0

Primera: Slavlje Reala u golijadi na Santiago Bernabeuu

Real Madrid pobijedio je Villarrreal 4-2 u subotnjem srazu 23. kola španskog nogometnog prvenstva, iako je igrao bez najboljeg strijelca, suspendovanog Portugalca Cristiana Ronalda.

Domaći sastav je poveo već u 7. minuti golom Garetha Balea. Nakon što je u ranoj fazi utakmice zabio gol, Velšanin je u 25. minuti ubačenom loptom s desne strane asistirao Karimu Benzemi koji je iz blizine poentirao za 2-0. Bale je tom prilikom upisao svoju osmu ligašku asistenciju u Kraljevskom klubu. Gosti su u 43. minuti smanjili zahvaljujući projektilu Marija koji je zakucao loptu u gornji ugao Lopezovog gola.

Jese Rodriguez u 64. minuti je dao gol iskosa s lijeve strane za 3-1. U ovoj kalendarskoj godini je upisao jednako golova (5) i asistencija (3) u svim takmičenjima kao i Cristiano Ronaldo.

Meksikanac Giovani dos Santos vrlo lijepim pogotkom iz slobodnog udarca u 69. minuti je ponovno ubrizgao nadu navijačima Žute podmornice da bi njihovi ljubimci mogli napraviti nešto značajno u Madridu, ali je dvojbe oko osvajanja bodova otklonio Karim Benzema svojim drugim golom na utakmici u 76. minuti. Naciljao je vrlo precizno u donji ugao udarcem s ruba kaznenog prostora. Benzema je zabio barem jedan gol u svakoj od zadnjih šest ligaških domaćih utakmica svoje ekipe. Ukupno je u tih šest dvoboja postigao osam pogodaka.

Valencia je, vjerovatno inspirisana gostujućom pobjedom kod Barcelone u prošlom kolu 3-2, na svojoj Mestalli demolirala Betis s 5-0. Uspješan domaćin bio je i Rayo Vallecano, koji je s 4-1 savladao Malagu, Uprkos toj pobjedi, i dalje je u zoni ispadanja…

Primera, 23. kolo:

Valencia – Betis 5-0 (Mathieu 41, Alcacer 44, 68, Feghouli 62, Vargas 79)

Rayo Vallecano – Malaga 4-1 (Falque 26, 63 Arbilla 28, Larrivey 45 – 11m / Jakovenko 72) Real Madrid – Villarreal 4-2 (Bale 7, Benzema 25, 76, Jese Rodriguez 64 / Mario 43, Dos Santos 69)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 57 (-1), 2. Real Madrid 57, 3. Barcelona 54 (-1), 4. Athletic Bilbao 43 (-1), 5. Villarreal 40…