1

Primera: Sevilla slavila protiv Granade

Nogometaši Seville upisali su važnu gostujuću pobjedu (2-1) kod Granade u sklopu 15. kola španske Primere.

Nogometaši Seville nadigrali su u Madridu Granadu s 2-1, a veliku je utakmicu odigrao Kolumbijac Carlos Bacca, strijelac vodećeg i asistent kod pobjedničkog pogotka Seville. Bacca je najprije u 23. minuti prvog poluvremena iskoristio veliku pogrešku domaćeg odbrambenog igrača na otprilike 30 metara od Granadinog gola, povukao je loptu do 20 metara i onda neodbranjivo opalio u donji desni ugao domaćeg golmana Roberta.

Rezultat se nije mijenjao do 61. minute kada je Iborra skrivio jedanaesterac, a na 1-1 izjednačio Alžirac Yacime Brahimi. Ekipe su nakon toga držale po bod sve do 87. minute, kada je "džoker s klupe" Unaia Emeryja, Kevin Gameiro zabio za pobjedu. Visoku mu je loptu glavom savršeno spustio Bacca, a Francuz je iz okomitog trka prema golu neodbranjivo pogodio donji lijevi ugao. Gameiro je u igru ušao sedam minuta ranije.

U nastavku večeri Valencia će ugostiti Osasunu, dok će Barcelona na teško gostovanje kod Athletic Bilbaa.

Primera, 15. kolo:

Betis – Rayo Vallecano 2-2 (Amaya 27, Verdu 81 / Bueno 51, 90) Granada – Sevilla 1-2 (Brahini 61-11m / Bacca 23, Gameiro  87)

Redoslijed: 1. Barcelona 40 (14 utakmica), 2. Atletico Madrid 40 (+1), 3. Real Madrid 37 (+1), 4. Villarreal 28... 8. Sevilla 22...