0

Primera: Remi Espanyola i Levantea

Posljednju utakmicu 14. kola španske Primere odigrali su Espanyol i Levante, a konačan rezultat susreta bio je 1:1.

Nogometaši Levantea su dobro otvorili utakmicu protiv Espanyola, a zaprijetili su u 5. minuti preko Lerme, koji je s dvadesetak metara šutirao preko gola domaćih. Međutim, isti je igrač minut kasnije namjestio nišanske sprave te je nakon greške odbrane Espanyola ukrao loptu i na kraju pogodio za vodstvo Levantea rezultatom 1:0.

Espanyol je do prve prilike došao u 11. minuti nakon prekida, Alvarez je primio loptu te iz dobre pozicije šutirao pored gola, čime je prilika za izjednačenje.

Igrala se 25. minuta kada se u prilici za pogodak našao Caicedo nakon centaršuta, pokušao je glavom, ali je lopta završila pored lijeve stative Levanteovog gola.

U 34. minuti je Tone šutirao prema golu domaćih, ali izuzetno neprecizno. Više sreće nije imao ni njegov saigrač navarro u 37. minuti kada je nakon kornera šutirao malo iznad prečke gola Espanyola.

Levante je nakon prvih 45 minuta imao zasluženu prednost od jednog gola.

U nastavku utakmice je Espanyol stigao do izjednačenja. Dogodilo se to u 56. minuti, kada je nakon asistencije Sancheza pogodio Moreno za 1:1.

Mreža Espanyola se zatresla u 71. minuti, ali je pogodak Deyversona poništen zbog ofsajda. Tri minute kasnije su gosti bili blizu novog pogotka, snažno je šutirao Xumetra, a golman Pau je ipak uspio odbraniti.

Posljednju priliku na utakmici propustio je nogometeš Espanyola Burgui, pa je susret završen rezultatom 1:1.

Espanyol je ostao na 12. mjestu sa 16 bodova, dok je Levante posljednji sa 10 osvojenih bodova.