3

Primera: Remi Espanyola i Celte

Espanyol je u 34. kolu španske Primere bio domaćin Celti iz Viga. Susret je završen remijem 1:1.

Prvu priliku na utakmici imao je Espanyol preko Abrahama u 7. minuti, a pogodak je spriječio golman Celte Alvarez. Gosti su uzvratili u 28. minuti, u šansi se našao Aspas nakon asistencije Orellane te je pogodio mrežu domaćih za vodstvo tima iz Viga.

Mogli su domaći do izjednačenja u 35. minuti, no, Perez je šutirao neprecizno. Ipak, Espanyol stiže do poravnanja četiri minute kasnije, kada je pogodio Asensio. Ovog puta je Alvarez bio nemoćan. Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice nije bilo većih prilika, oba trenera su pokušala promijeniti situaciju na terenu pravljenjem izmjena, no, mreže su do kraja susreta mirovale. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a Espanyol i Celta Vigo su osvojili po bod.

Celta je šesta na tabeli sa 54 boda, dok je Espanyol 15. sa 37 osvojenih bodova.