0

Primera: Remi Betisa i Seville, Deportivo slavio protiv Eibara

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
U gradskom derbiju Betis i Sevilla su odigrali meč bez golova u okviru 16. kola Primere čime je Sevilla upisala svoju četvrtu utakmicu bez poraza.

Kako to obično i biva u gradskim derbijima, i ovaj je donio visoke tenzije pa je glavni sudija meča pokazao čak 13 žutih kartona, od čega sedam igračima Betisa i šest igračima Seville.

Minimalnu pobjedu upisao je Espanyol na domaćem terenu protiv Las Palmasa. Jedini gol na meču postigao je Felipe Caicedo u 67. minuti.

Deportivo La Coruna je na svom Riazoru rezultatom 2:0 slavio protiv Eibara. Perez je u 41. minuti pogodio iz penala, a konačnih 2:0 postavio je Arribas u 73. minuti. Deportivo je od 68. minute igrao sa igračem manje pošto je isključen Luisinho.

Bh. reprezentativci Haris Medunjanin i Izet Hajrović nisu konkurisali za ovaj meč u redovima Deportiva, odnosno Eibara.