0

Primera: Real Sociedad i Espanyol odigrali neriješeno

Piše: Edin Isanović
Pablo Piatti je pogodio za Espanyol (Foto: EPA)
Real Sociedad je u okviru 3. kola španske Primere ugostio Espanyol. Na kraju je bilo 1:1.

Piatti je u 62. minuti meča doveo goste u vodstvo. Poravnao je Jose u 78. minuti utakmice. Kako se kasnije ispostavilo to je bio konačan rezultat.

Prvih 45 minuta proteklo je u inicijativi domaćih. Ipak, nisu uspjeli da zatresu mrežu gostiju iz Barcelone. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

U nastavku domaći postižu pogodak u 54. minuti. No, poništen je zbog nedozvoljene pozicije. Osam minuta poslije gosti dolaze u vodstvo. Pablo Piatti sjajno je prošao jednog odbrambenog igrača domaćih i dobrim udarcem matirao golmana Rullija za 0:1.

Nakon primljenog gola domaći kreću ofanzivnije ka golu Espanyola. To su konkretizirali u 78. minuti kada je Jose poravnao rezultat. Glavom je poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Nakon tri odigrana kola Real Sociedad ima 4, dok je Espanyol skupio 2 boda.