0

Primera: Pobjede Athletic Bilbaa i Espanyola

Dvjema odigranim utakmicama kompletirano je 10. kolo španskog nogometnog prvenstva. U obje su pobjede ostvarili domaćini, pa je tako Espanyol savladao Betis 1-0, dok je Athletic Bilbao s 3-0 nadigrao Atletico Madrid.

Espanyol je na svom Cornella El Pratu slavio golom "džokera" s klupe Waltera Pandianija iz 75. minute. Zabio je 35-godišnji urugvajski veteran glavom nakon ubacivanja Didac Vile Rosella. Pandianiju je to bio drugi ovosezonski gol, a zabio ga je samo pet minuta po ulasku u igru i tako donio Espanyolu treću uzastopnu i petu ukupno ovosezonsku pobjedu.

S druge strane, Betisu je ovo bio peti vezani poraz nakon obećavajućeg ulaska u sezonu i ostvarene četiri uzastopne pobjede.

U drugoj odigranoj utakmici Athletic Bilbao je do trijumfa na stadionu San Mames vodio njihov najbolji igrač Fernando Llorente dvama postignutim golovima, dok je jednog zabio "džoker" s klupe Gaizka Toquero. Llorenteu su to bili četvrti i peti ovosezonski gol, a Toqueru prvi.

Primera, 10. kolo:

Espanyol - Betis 1-0 (Pandiani 74) Athletic Bilbao - Atletico Madrid 3-0 (Llorente 68, 71, 75)