0

Primera: Levante pobijedio Getafe

Piše: Edin Isanović
Levenate je pomalo iznenađujuće, u okviru 25. kola španske nogometne elite, pobijedio Getafe rezultatom 3:0. Domaći su prije ovoga kola bili posljednji na tabeli sa 17 osvojenih bodova.

Sada imaju 20 koliko i Granada. Ipak, Levante ima bolju gol razliku. Domaći su krenuli ofanzivno ka golu Getafea. Jose Luis Morales u 10. minuti doveo je domaće u vodstvo.

Prednost je udvostručio Rossi sa jedanaest metara u 43. miniti utakmice. Vodstvom Levantea od 2:0 otišlo se na odmor.

U nastavku su domaći čuvali stečenu prednost. Ipak, u 81.minuti preko Verdua dolaze do visokih 3:0 što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Levante je sada pretposljednji na tabeli, dok je Getefe ostao na 13. mjestu sa 26 osvojenih bodova.