Primera: Granada prekinula crni niz u Sevilli

10.11.2012. u 08:05
0
0
0
Nogometaši Granade uspješno su odradili gostovanje u Sevilli kod Betisa, te su u prvom meču 11. kola španske Primere pobijedili s 2-1.
Za Granadu je to treća pobjeda u sezoni, odnosno, druga u gostima, a najzaslužniji za nju je Mikel Rico, strijelac pobjedonosnog pogotka u 74. minuti. Prije toga, već na samom početku meča u 8. minuti, Granada je povela pogotkom Torjea, a izjednačio je u 62. minuti Ruben Castro.

Prije ove utakmice Granada je bila u negativnom nizu od četiri poraza zaredom (tri u prvenstvu i jedan u Kupu kralja), a s ova tri boda je napustila dosadašnje pretposljednje mjesto na tabeli. Četvrtoplasirani Betis je propustio šansu da s tri boda preskoči Real i barem nakratko bude treća ekipa na tabeli.