1

Primera: Granada ispratila Levante s pet pogodaka

Granada je u 34. kolu španske Primere ugostila Levante te je upisala pobjedu rezultatom 5:1.

Vodstvo Granadi donio je Success u 25. minuti nakon asistencije Pereza. Deset minuta kasnije je za 2:0 iz penala pogodio El Arabi, a u 44. je na 3:0 povisio Rochina, kojem je asistirao Success. Domaći su imali veliku prednost nakog prvog dijela igre.

U drugom poluvremenu su viđena još dva pogotka, po jedan na obje strane. Prvo je zaostatak Levantea na dva gola smanjo Garcia u 82. minuti na asistenciju Verze, a u 85. je svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici za 4:1 u korist Granade postigao El Arabi iz penala. Hat-trick je kompletirao u 93. minuti i postavio konačnih 5:1.

Granada je na 17. mjestu s 33 boda, dok je Levante posljednji dvadeseti sa 28 osvojenih bodova.