3

Primera: Getafe pobijedio Villarreal golovima Lafite i Vazqueza

(Foto: AFP)
U 13. kolu španske Primere Getafe je ugostio ekipu Villarreala i pobijedio rezultatom 2:0.

Domaći su zaprijetili preko Šćepovića u 6. minuti koji je nakon prekida uputio udarac glavom, no golman Villarreala Areola je odbranio. Tri minute kasnije je ekipa Getafea imala mnogo sreće, Castillejo je šutirao s ruba šesnaesterca i pogodio prečku.

Igrala se 16. minuta kada je Leiva nakon centaršuta Samuela šutirao pored gola Getafea.

U 21. minuti je Getafe poveo golom Lafite udarcem s ruba šesnaesterca, a golman Areola ovog puta nije imao šanse.

Mogli su domaći do novog gola dvije minute kasnije, Sarabia je bio u solo akciji i šutirao, ali je Areola ovog odbranio.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu propustio je Šćepović, tačnije, golman Villarreala je sjajno reagovao i spasio svoju mrežu. Nakon prvog dijela igre domaći su imali minimalno vodstvo.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 51. minuti, na 2:0 u korist Getafea svojim golom je povisio Vazquez, a asistenciju je upisao strijelac prvog gola Lafita.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, pa je Getafe upisao sva tri boda.

Villarreal je ostao na šestom mjestu na tabeli sa 21 bodom, dok se Getafe probio na 13. poziciju sa 14 osvojenih bodova.