0

Primera: Getafe nanio prvi poraz Mallorci

Nogometaši Getafea savladali su na domaćem travnjaku Mallorcu s minimalnih 1-0 u posljednjoj utakmici 6. kola španske Primere.

Tok susreta u potpunosti je odredilo isključenje Mallorcinog braniča Xima Navarra već u 10. minuti. Otad je Mallorca bila prisiljena braniti se, dok je Getafe malo po malo stezao obruč oko gola.

Trenutak odluke zbio se u 49. minuti kada je Diego Castro Gimenez nakon asistencije Abdela Barrade poslao loptu u donji desni ugao Mallorcinog gola na kojem je bio Dudu Aouate.

Iako je Mallorca imala prilika za osvajanje barem boda iz brzih kontranapada, na kraju su ipak morali potpisati kapitulaciju prvi put ove sezone, dok je Getafe upisao drugu pobjedu i skočio s 19. na 11. mjesto prvenstvene tabele.