0

Primera: Espanyol savladao Rayo

U posljednjoj utakmici 28. kola Primere Espanyol je na domaćem terenu slavio protiv Rayo Vallecana rezultatom 2:1.

Espanyol je upisao vrlo važna tri boda u borbi za opstanak i sada je u odličnoj formi pošto ima tri pobjede u posljednje četiri ligaške utakmice, dok je ovo već peti meč Raya u kojem ne zna za pobjedu u Primeri. Rayo je u problemima pošto ima isto bodova (26) kao i Granada koja je 18. na tabeli i nalazi se u zoni za ispadanje.

Mrežu gostiju načeo je Abraham u 12. minuti, ali su igrači Vallecana uspjeli izjednačiti u 67. minuti preko Bebea. Deset minuta kasnije Hernan Perez pogađa za konačnih 2:1.

Espanyol je od 89. minute igrao sa igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Victor Sanchez, ali to nije pomoglo gostima da dođu do boda.