Argentinac pogodio i 50. put
0

VIDEO / Primera: Dva gola Messija za pobjedu Barcelone

Messi (Foto: AFP)
Najbolji svjetski nogometaš Lionel Messi odveo je Barcelonu do 2-0 gostujuće pobjede protiv Racing Santandera u 27. kolu Primere i tako vratio deset bodova zaostatka za liderom Real Madridom.

Ujedno je Messi odgovorio Cristianu Ronaldu na njegova dva subotnja gola u 3-2 pobjedi protiv Betisa. Prvi je gol omaleni Argentinac zabio u 29. minuti iz peterca nakon sjajne asistencije Cesca Fabregasa, dok je drugi postigao iz jedanaesterca u 56. minuti koji je prethodno izborio Fabregas.

Povećao je spomenutim golom Messi svoj golgeterski konto u Primeri na brojku 30, dva gola manje od najboljeg strijelca lige Ronalda. Ukupno je Messi u sezoni za Barçu zabio 50 golova u 43 utakmice!

Valencia je na Mestalli protiv Mallorce imala naizgled sigurno vodstvo 2-0 golovima Alberta Coste i Artiza Aduriza još iz prvog poluvremena, a na kraju je morala spašavati bod. Emilio Nsue zabio je prvi, a asistirao za drugi gol Mallorce u 66. minuti koji je postigao Victor. U 84. minuti Valencia je ostala bez isključenog Coste, a do kraja susreta mreže se nisu tresle.

Primera, 27. kolo:

Racing Santander - Barcelona 0-2 (Messi 29, 56-11m) Valencia - Mallorca 2-2 (Costa 23, Aduriz 42 / Nsue 57, Victor 66)

Atletico Madrid - Granada 2-0 (Miranda 38, Falcao 90+1) Espanyol - Rayo Vallecano 5-1 (Uche 4, 45, 68, Coutinho 10, 22 / Tamudo 54) Osasuna - Athletic Bilbao (kasnije)

Tabela: Real Madrid 70, Barcelona 60, Valencia 44, Malaga 40, Levante 38...