0

Primera: Celta bolja od Valladolida

Nogometaši Celte pobijedili su u Vigu ekipu Valladolida s 3-1 u prvoj nedjeljnoj utakmici 18. kola Primere.

Iago Aspas bio je dvostruki strijelac za Celtu, u 9. minuti je dao svoj prvi gol, a u 30. i drugi, i to s bijele tačke. U međuvremenu je za goste iz kaznenog udarca poentirao Bueno u 12. minuti. Tačku na i stavio je Alex Lopez krasnim pogotkom iz daljine u 52. minuti.

Celta je prekinula niz od četiri utakmice bez pobjede u prvenstvu, od kojih je zadnje tri izgubila, te se popela na 15. mjesto s 18 bodova. Valladolid, koji je u zadnje četiri runde osvojio samo jedan bod, drži 11. mjesto s 22 boda.