0

Primera: Betis sredio Valenciju, "petica" Malage

Nogometaši Betisa, Malage i Getafea u četvrtom su kolu španskog prvenstva došli do prvih ovosezonskih pobjeda.

Betis je na svome stadionu Benito Villamarin svladao Valenciju s 3-1, a glavninu posla je obavio u prvom poluvremenu. Jorge Molina je postigao gol već u devetoj minuti udarcem s 20-ak metara, a prednost kluba iz Seville je pogocima u 22. i 34. minuti povećao Salva Sevilla. Valencia je u nastavku uspjela samo ublažiti poraz, a strijelac je bio Ricardo Costa. ''Šišmišima'' je to već treći poraz u četiri odigrana kola.

Malaga je u prva tri kola osvojila samo bod, a "bijes" je iskalila na Rayo Vallecanu, svladavši ga na svojoj La Rosaledi s 5-0. Trostruki je strijelac za rkipu Bernda Schustera bio Mounir El Hamdaoui, marokanski napadač koji je ljetos došao na posudbu iz Fiorentine.

Getafe je do prve pobjede došao na krilima Venezuelca Mikua koji je postigao oba pogotka u domaćoj pobjedi (2-1) protiv Osasune koja je tako i dalje bez boda.

Primera, 4. kolo:

Granada - Espanyol 0-1 (Lanzarote 76) Getafe - Osasuna 2-1 (Miku 35, 52 / Torres 11) Malaga - Rayo Vallecano 5-0 (El Hamdaoui 31, 62, 67, Portillo 40, Eliseu 48) Betis - Valencia 3-1 (Molina 9, Sevilla 22, 34 / Costa 67)

1. Barcelona 4 4 0 0 14-4 12
  2. Atletico Madrid 4 4 0 0 14-4 12
  3. Villarreal 4 3 1 0 10-5 10
  4. Real Madrid 4 3 1 0 8-4 10
  5. Espanyol 4 2 2 0 6-3 8
  6. Athletic 3 2 0 1 5-4 6
  7. Real Sociedad 4 1 2 1 4-3 5
  8. Levante 4 1 2 1 2-8 5