1

Primera: Betis golom Van Wolfswinkela savladao Las Palmas

Betis je u 34. kolu španske Primere bio domaćin Las Palmasu. Domaći su slavili pobjedu rezultatom 1:0.

Mreža Las Palmasa se zatresla u 19. minuti, no, pogodak Castra je poništen zbog ofsajda, tako da nije bilo ništa od vodstva Betisa.

Nova dobra prilika za domaće ukazala se u 28. minuti, Joaquin je ubacio za Castra, čiji udarac glavom odlazi iznad gola Las Palmasa.

Gosti su od 41. minute igrali bez isključenog Aythamija, koji je za svega nekoliko minuta dobio dva žuta, odnosno crveni karton. U prvom poluvremenu golova nije bilo.

Betis je dominirao u drugom poluvremenu, odlične prilike je Ceballos propustio u 75. i 76. minuti, a onda je u 83. minuti asistirao Van Wolfswinkelu za vodstvo domaćih.

Pobjeda Betisa je mogla biti ubjedljivija da je Joaquin bio precizniji u 87. minuti. Ipak, na kraju je i minimalna pobjeda donijela tri boda Betisu, koji se nalazi na 11. mjestu s 41 bodom, jednim više od dvanaestoplasiranog Las Palmasa.