1

Primera: Barcelona pobijedila i proslavila naslov

(Foto: AFP)
Nogometaši Barcelone pobijedili su u nedjeljnoj utakmici 36. kola Primere Valladolid na svom Nou Campu 2-1.

Igrala je ekipa Tita Vilanove bez Lea Messija, koji se na terenu pojavio tek po završetku utakmice, sa sinom Thiagom u naručju. Pobjednički pehar su primili trener Tito Vilanova i stoper Eric Abidal, dvojac koji se posljednjih nekoliko mjeseci uspješno bori s teškim bolestima.

Poveli su Katalonci pogotkom Pedra Rodrigueza na asistenciju Xavija Hernandeza u 21. minuti, da bi za 2-0 u svoju mrežu pogodio gostujući igrač Valiente. Rutinsku su pobjedu domaćini pokvarili tek pogotkom koji su Victoru Perezu dopustili zabiti u samoj završnici susreta.

U posljednja dva kola, protiv Espanyola odnosno Malage, Vilanovina ekipa će pokušati izjednačiti rekord madridskog Reala po broju osvojenih bodova (100), postavljen prošle sezone.

U borbi za prvoligaški opstanak Deportivo je preskočio Zaragozu na 17. mjestu. Sastav iz La Coruñe na svom je Riazoru nadigrao Espanyol 2-0, dok je Zaragoza u završnici susreta na svojoj Romaredi pokleknula od Athletic Bilbaa. Vodili su domaćini pogotkom Portugalca Heldera Postige sve do 80. minute. Tada je izjednačio Fernando Llorente, da bi u 90. sva tri boda gostima donio Ibai Gomez.

Deportivo je sada 17. s 35, a Zaragoza 18. s bodom manje.

Primera, 36. kolo:

Levante – Rayo Vallecano 2-3 (Acquafresca 52, Iborra 86 / Piti 20, 72-11m, Vazquez 56) Deportivo – Espanyol 2-0 (Bruno Gama 50, Nelson Oliveira 90) Zaragoza – Athletic Bilbao 1-2 (Helder Postiga 14 / Llorente 80, Ibai 90) Barcelona – Valladolid 2-1 (Pedro 21, Valiente 42-ag / Victor Perez 89)

1. Barcelona 36 30 4 2 109-39 +70 94
  2.  Real Madrid 36	25	6	5	96-37	+59	81

1. Atlético Madrid 36 22 6 8 62-30 +32 72
  2.  Real Sociedad 36	17	11	8	66-46	+20	62

3.  Valencia 36	18	8	10	63-50	+13	62

4.  Málaga 36	15	9	12	49-45	+4	54

5. Betis 35 15 7 13 52-54 -2 52
  6.  Rayo Vallecano 36	15	4	17 46-63	-17	49