0

Primera: Barcelona lako protiv Almerije

Nogometaši Barcelone iskoristili su raniji remi u madridskom derbiju i smanjili zaostatak za Realom na samo jedan bod. U 26. kolu Primere na svome su stadionu Camp Nou bili bolji od Almerije s 4-1.

Srušila je Almeria prije manje od mjesec dana Atletico Madrid, ali u katalonskoj prijestolnici nije imala šanse. Na kontu Barcelona sada ima 63 boda, jedan manje od vodećeg Reala i dva više od trećeplasiranog Atletica.

Povela je ekipa Gerarda Martina u devetoj minuti, a strijelac je bio Alexis Sanchez. Cesc Fabregas je pucao prema golu gostiju, Esteban je obranio, ali natrčao je Sanchez i smjestio loptu u mrežu. U 24. je minuti argentinski genijalac Lionel Messipostigao pogodak iz slobodnog udarca s gotovo 25 metara. Petnaesti mu je to ligaški pogodak ove sezone i peta prvenstvena utakmica zaredom u kojoj je bio strijelac.

Tri minute nakon Messijeva projektila Almeria je uspjela smanjiti zaostatak. Miguel Angel Corona je nabacio iz kornera, a Angel Trujillo je iskoristio nepažnju domaće obrane i glavom pospremio loptu u mrežu.

Drugo je poluvrijeme donijelo nastavak Barcelonine dominacije, ali golovi su pali tek u završnici. U 83. je minuti Xavi nabacio iz kornera, a pomalo neuobičajeno je Messi nadskočio sve u šesnaestercu i pucao na gol. Lopta se odbila od grede, ali ravno na nogu Carlesa Puyola koji to nije propustio iskoristiti. Priču je u 89. minuti zaključio Xavi lijepim pogotkom s 20-ak metara.

Spomenimo i da je Rayo Vallecano pobijedio Valenciju s 1-0 golom Joaquina Larriveya u 61. minuti. ''Šišmiši'' su tako pali nakon šest uzastopnih utakmica bez poraza.

Primera, 26. kolo:

Barcelona - Almeria 4-1 (Sanchez 9, Messi 24, Puyol 83, Xavi 89 / Trujillo 27) Rayo Vallecano - Valencia 1-0 (Larrivey 61) Atletico Madrid - Real Madrid 2-2 (Koke 28, Fernandez 45+1 / Benzema 3, Ronaldo 82) Villarreal - Betis (Soriano 70-11m / Castro 85) Sevilla - Real Sociedad 1-0 (Gameiro 77)

1. Real Madrid 26 20 4 2 73-26 64
  2. Barcelona 26 20 3 3 74-21 63
  3. Atletico Madrid 26 19 4 3 61-21 61
  1. Athletic Bilbao 26 15 5 6 49-30 50
  2. Villarreal 26 13 5 8 47-31 44
  3. Real Sociedad 26 12 7 7 46-36 43
  4. Sevilla 26 10 8 8 44-41 38
  5. Levante 26 9 9 8 26-31 36