2

Primera: Barca rutinski protiv Granade

Andres Iniesta (Foto: AFP)
Iako opterećeni brojnim ozljedama, nogometaši Barcelone rutinski su došli do pobjede u 14. kolu španske Primere. Na svome su stadionu Camp Nou pobijedili Granadu s 4-0.

Trener Gerardo Martino nije u subotu mogao računati na Lionela Messija, Xavija, Victora Valdesa i Danija Alvesa, ali njegovu ekipu to nije zaustavilo na putu do nove uvjerljive pobjede. Andres Iniesta je u 20. minutui iskoristio jedanaesterac nakon što je Dimitri Foulquier napravio prekršaj na Cescu Fabregasu. U 41. minuti novi penal i novi pogodak za Barcelonu. Ovaj je put u kaznenom prostoru srušen Iniesta, a Fabregas je bio precizan s bijele tačke.

U 72. je minuti Alexis Sanchez okončao brzu akciju u čijoj mu je završnici asistirao Neymar, a konačnih je 4-0 u 89. minuti postavio Pedro poslije dodavanja Fabregasa.

Vodeća Barcelona sada ima šest bodova više od Atletica i devet od Reala, s time da oba madridska kluba tek moraju odraditi svoju zadaću u 14. kolu.

Primera, 14. kolo:

Barcelona - Granada 4-0 (Iniesta 20 - 11m, Fabregas 41 - 11m, Sanchez 72, Pedro 89)