9

Primera: Atleticu samo bod protiv Malage, Real rutinski protiv Eibara

(Foto: EPA)
Niz od tri uzastuona trijumfa fudbaleri Atletico Madrida prekinuli su gostujućim remijem protiv Malage, 2:2.

Griezmann je Jorgandžije doveo u vodstvo u 25. minuti. U 37. minuti nespretni Fernando Torres nakon centaršuta iz kornera sa lijeve strane pogodio je vlastitu mrežu za 1:1.

U nastavku utakmice višena su još dva pogotka. Dvadeset minuta pred kraj vodstvo Malagi donio je Samuel, da bi potom konačnih 2:2 postavio Griezmann svojim drugim pogotkom.

U drugom današnjem susretu Real nije imao problema sa Eibarom na domaćem terenu. Kraljevi su upisali trijumf rezultatom 3:0. U 21. minuti najbolji igrač Kraljeva Cristiano Ronaldo savladao je Iruretu za vodstvo Reala. Deset minuta kasnije Chicarito Hernandez postigao je pogodak za 2:0. Konačnih 3:0 sedam minuta prije kraja postavio je Jese.