4

Primera: Atletico zaslugama Davida Ville i dalje savršen

David Villa (Foto: AFP)
Nogometaši madridskog Atletica i nakon treće utakmice nove sezone u Primeri ostaju savršeni. Na teškom gostovanju, kod Real Sociedada, učesnika Lige prvaka, Madriđani su slavili 2-1.

Poslije tri kola Atletico ima tri pobjede, baš kao i gradski rival Real, te Villarreal. Tom se trojcu još u nastavku večeri može priključiti Barcelona na savršenom učinku od devet bodova.

David Villa, čovjek koji je ovog ljeta došao zamijeniti Radamela Falcaa u sastavu Reala, bio je junak nedjeljne pobjede. Postigao je prvi pogodak na utakmici u 27. minuti, a potom je u 56. asistirao Kokeu za 2-0. Do kraja je domaćin preko Xabi Prieta uspio smanjiti rezultat, ali ne i ugroziti slavlje Madriđana.

Recimo da je ovo bio Villin premijerni pogodak u prvenstvu, a prije toga je dao gol bivšem klubu Barceloni u prvom ogledu Superkupa.

U drugom dosad završenom ogledu nije bilo pobjednika, ali niti pogodaka. Betis je ukrao bod Espanyolu u gostima, što je Andalužanima ujedno i prvi bod u novoj sezoni.

Primera, 3. kolo:

Real Sociedad - Atletico Madrid 1-2 (Xabi Prieto 69 / Villa 27, Koke 56)

Espanyol - Betis 0-0 Real Madrid - Athletic Bilbao 3-1 (Isco 26, 72, Ronaldo 45+1 / Ibai 77)

1. Atletico Madrid 3 3 0 0 10-2 9
  2. Villarreal 3 3 0 0 8-3 9
  3. Real Madrid 3 3 0 0 6-2 9
  4. Barcelona 2 2 0 0 8- 0 6
  5. Athletic 3 2 0 1 5-4 6
  6. Espanyol 3 1 2 0 5-3 5
  1. Celta 3 1 2 0 5-4 5
  2. Real Sociedad 3 1 1 1 4-3 4