0

Primera: Atletico u 93. minuti savladao Gijon, Sevilla nanijela prvi poraz Realu

Antoine Griezmann (Foto: EPA)
U posljednjim utakmicama 11. kola španske Primere sastali su se Atletico Madrid - Gijon i Sevilla - Real Madrid, a u oba susreta slavili su domaćini.

Na Vicente Calderonu Atletico je dominirao tokom čitavog meča, no igrači Diega Simeonea nisu uspijevali pogoditi mrežu Cuellara sve do treće minute sudijske nadoknade.

Tada Antoine Griezmann koristi grešku odbrane gostiju i pogađa za pobjedu Atletica.

Sevilla je dočekala Real Madrid i nanijela Kraljevima prvi poraz ove sezone (3:2), iako su gosti uputili čak 28 šuteva ka golu Andalužana..

Golove za domaću ekipu su postigli Immobile (36.), Banega (61.) i Llorente (74.), dok su za Real pogodili Ramos (22.) i Rodriguez (90+3.).

Rezultati 11. kola Primere: Las Palmas - Real Sociedad 2:0, Celta Vigo - Valencia, Levante - Deportivo 1:1, Eibar - Getafe 3:1, Rayo - Granada 2:1, Malaga - Betis 0:1, Athletic - Espanyol 2:1, Barcelona - Villarreal 3:0, Atletico Madrid - Gijon 1:0, Sevilla - Real Madrid 3:2.