1

Primera: Atletico ponovo pobjeđuje

Rayo - Atletico (Foto: AFP)
Nakon dvaju uzastopnih remija u španskom nogometnom prvenstvu nogometaši Atletico Madrida vratili su se pobjedama. U sklopu 21. kola slavili su na gostovanju kod Rayo Vallecana 4-2.

Dvostruki strijelac za Atletico bio je Arda Turan, dok su po jedan gol postigli David Villa i Diego Costa. Potonjem je to bio 20. ovosezonski gol i prvi nakon tri ligaška susreta posta.

Već u osmoj minuti susreta za vodstvo Atletica pogodio je Villa, nakon nesebičnog dodavanja Coste, da bi četiri minute kasnije golman gostujućeg sastava Thibaut Courtois odbranio jedanaesterac Jonathanu Vieri. Turan je svoj prvi gol postigao u 30. minuti za vodstvo gostiju 2-0, da bi se Viera potom uspio djelomično iskupiti za nerealizirani jedanaesterac i vratiti Rayo u igru. Ipak, već do poluvremena Turan nakon prekida zabija svoj drugi pogodak, a Costa potkraj postavlja tačku na i.

Atletico je pobjedom nakratko samostalno izbio na vrh ligaške tabele barem dok Barcelona ne odigra svoj susret 21. kola protiv Malage.

U ranije odigranim utakmicama Athletic Bilbao deklasirao je u gostima Osasunu 5-1 uz dva gola Artiza Aduriza, dok je Almeria upisala važna tri boda slaveći minimalnu 1-0 pobjedu protiv Getafea.

Primera, 21. kolo:

Rayo Vallecano - Atletico Madrid 2-4 (Viera 40, Larrivey 76 / Villa 8, Turan 30, 44, Costa 75) Osasuna - Athletic Bilbao 1-5 (Armenteros 11 / Susaeta 3, Aduriz 16, 62, Gomez 84, Sola 88)

Almeria - Getafe 1-0 (Zongo 49) Barcelona - Malaga (kasnije)

Tabela: 1. Atletico Madrid 54, 2. Real Madrid 53, 3. Barcelona 51 (-1), 4. Athletic Bilbao 42, 5. Villarreal 37...