0

Primera: Atletico Madrid pobjedom preskočio Barcelonu

Nogometaši Atletico Madrida preuzeli su drugu poziciji na prvenstvenoj tabeli španske Primere nakon gostujuće pobjede u Vigu kod Celte rezultatom 2-0.

Skoku na drugo mjesto pridonijela i Barcelona, koja je šokantno poražena kod Valladolida nekoliko sati ranije s mininalnih 1-0. Dva pogotka vrijedna tri velika boda postigao je David Villa, oba puta nakon velikih grešaka u odbrani domaćina.

Prva greška dogodila se u 62. minuti utakmice kada je domaći igrač išao s 30-ak metara iskosa vraćati loptu prema svom golmanu, ali je istu presjekao David Villa i šutirao za 1-0. Samo dvije minute kasnije isti je igrač ostao sam na 16 metara, nakon niskog ubačaja s desne strane Josea Sose, imao je čak i prostora potegnuti gotovo do bijele tačke i neometano opaliti za 2-0.

Bili su to Villini 12. i 13. pogodak sezone u dresu Atletico Madrida. Atletico se, spomenimo, trenutno i bodovno izjednačio s vodećim Real Madridom, ali "kraljevski klub" sutra (nedjelja) dočekuje Levante, pa bi se bodovna razlika nakon te utakmice trebala vratiti na tri boda.

Spomenimo i da je u ranijoj utakmici veliku pobjedu u borbi za opstanak upisao Betis, koji je kod kuće s 2-0 bio bolji od Getafea. Leo Baptistao i Ruben Castro donijeli su ekipi iz Seville velika tri boda, ali samo približavanje pretposljednjoj ekipi lige, Rayo Vallecanu, na pet bodova.

Primera, 28. kolo:

Valladolid – Barcelona 1-0 (Rossi 17) Celta - Atletico Madrid 0-2 (Villa 62, 64)

Betis - Getafe 2-0 (Leo Baptistao 16, Ruben Castro 39)

1. Real Madrid 26 20 4 2 73-26 +47 64
  2. Atlético Madrid 26 19 4 3 61-21 +40 61 3. Barcelona 27 20 3 4 74-22 +52 63
  3. Athletic Club 26 15 5 6 49-30 +19 50
  4. Villarreal 26 13 5 8 47-31 +16 44
  5. Real Sociedad 26 12 7 7 46-36 +10 43
  6. Sevilla 26 10 8 8 44-41 +3 38
  1. Levante 26 9 9 8 26-31 -5 36