1

Primera: Atletico drži korak s Barcelonom

Nogometaši Atletico Madrida nastavljaju sa sjajnim igrama u španskom prvenstvu. U sklopu 12. kola ostvarili su 11. pobjedu savladavši na svom Vicente Calderonu Athletic Bilbao 2-0.

Strijelci za "rojiblancose" bili su David Villa i Diego Costa.

Villa je u 33. minuti s nekih 14 metara iz voleja pospremio neuspio pokušaj izbacivanja lopte od strane gostujućeg sastava. Costa je na 2-0 povisio osam minuta kasnije. U prostor ga je proigrao Koke, a ovaj je ušao u kazneni prostor malo iskosa s lijeve strane, zavarao suparničkog igrača i poslao prizemno loptu u dalji donji ugao. Bio je to Costi 13. ovosezonski prvenstveni gol kojim se izjednačio na vrhu liste najboljih strijelaca sa Cristianom Ronaldom.

U završnici susreta, u 79. minuti,  Athletic Bilbau je pocrvenio veznjak Erik Moran, pa su domaći završili susret s brojčanom nadmoći. Na prvenstvenoj tabeli Atletico i dalje drži minimalni jedan bod zaostatka za vodećom Barcelonom.

Primera, 12. kolo:

Atletico Madrid - Athletic Bilbao 2-0 (Villa 33, Costa 41) Getafe - Valencia 0-1 (Pabon 41)

Tabela: 1. Barcelona 34, 2. Atletico Madrid 33, 3. Real Madrid 28, 4. Villarreal 30, 5. Athletic Bilbao 20...