1

Primera: Athletic se poigrao s Almerijom i postigao šest golova

Mikel Rico
Mikel Rico
Prva je subotnja utakmica 19. kola španske Primere odigrana u Bilbau, a domaći je Athletic "razbio" Almeriju i pobijedio 6-1.

Athletic je tako ostao i dalje sjajan na domaćem terenu, te sada ima osam pobjeda i dva remija u deset ovosezonskih domaćih utakmica Primere. Isto tako, Athletic je ostvario četvrtu prvenstvenu pobjedu zaredom pred svojim navijačima, a ujedno je ostvario rekordno slavlje ove sezone.

Za Almeriju je, pak, ovo izjednačenje najvećeg poraza u sezoni, prije toga je Almeriju s 5-0 pobijedio madridski Real.

Sve je zapravo bilo gotovo već poslije deset minuta, kada je Athletic već imao vodstvo 2-0 stečeno pogocima Mikela Rica u 6. i Andera Herrere u 10. minuti. Na 3-0 je povećao Aymeric Laporte nakon pola sata igre i Almeria se valjda odtad trudila samo ne osramotiti na San Mames stadionu.

No, primila je i u drugom dijelu nova tri pogotka, a dva od njih je postigao Ibai.

U nastavku dana nas očekuje veliki derbi Primere između madridskog Atletica i Barcelone.

Primera, 19. kolo: Athletic Bilbao - Almeria 6-1 (Mikel Rico 6, Herrera 10, Laporte 30, Aduriz 52, Ibai 68, 87-11m / Barbosa 34)

Redoslijed: 1. Barcelona 49 (-1), 2. Atletico Madrid 49 (-1), 3. Real Madrid 44 (-1), 4. Athletic Bilbao 36, 5. Real Sociedad 32 (-1)..., 14. Almeria 19...