0

Primera: Athletic preko Seville do praga Lige prvaka

Nogometaši Athletica iz Bilbaa stigli su na milimetar od plasmana u kvalifikacije Lige prvaka nakon što su u 35. kolu Primere svladali izravnog konkurenta Sevillu s 3-1.

Četvrtoplasirani Baski sada imaju šest bodova više od Andalužana, a kako su do kraja prvenstva ostala još samo tri kola, jasno je da je Athletic na pragu kvalifikacija Lige prvaka.

Iako je ova utakmica imala važnost za Sevillu, trener Unai Emery je odlučio odmoriti svoga ponajboljeg igrača i kapitena Ivana Rakitića, pa ga je uveo u igru tek u 65. minuti. Dotad su domaći već vodili s 2-0 i imali pobjedu u rukama. Poveli su već u četvrtoj minuti kada je Markel Susaeta zabio izravno iz kornera! U 53. je minuti Iker Muniani povećao na 2-0 nakon nabacivanja Andonija Iraole s desnog krila, a 20 minuta kasnije je glavom zabio Ander Herrera, ponovno na asistenciju Iraole.

Kevin Gameiro je do kraja samo ublažio poraz Seville koja je od 72. minute imala i igrača manje jer je drugi žuti karton dobio Diogo Figueiras.

Primera, 35. kolo:

Athletic Bilbao - Sevilla 3-1 (Susaeta 4, Muniain 53, Herrera 73 / Gameiro 79) Valencia - Atletico Madrid 0-1 (Garcia 43) Espanyol - Almeria 1-2 (Stuani 42 / Fran Velez 69, Suso 72) Villarreal - Barcelona (kasnije)

Redoslijed: 1. Atletico 88, 2. Real Madrid 82 (-1), 3. Barcelona 81 (-1), 4. Athletic Bilbao 62 (-1), 5. Sevilla 59 (-1)...