0

Prijateljski mečevi: Turska slavila protiv Švedske, Grčka pobijedila Crnu Goru

U prijateljskom meču odigranom na stadionu Ataturk u Ankari, Turska je rezultatom 2:1 savladala Švedsku.

Švedska je u Tursku stigla bez najveće zvijezde Zlatan Ibrahimovića koji je u dogovoru selektorom Erikom Hamrenom propustio ovaj meč tako da su najzvučnija imena bili Guidetti, Berg, Kallstrom...

Turska je povela golom Tosuna u 32. minuti, a gosti su izjednačili u 74. minuti golom Granqvista nakon prekida. Konačnih 2:1 svojim drugim pogotkom na meču postavio je Tosun u 81. minuti na asistenciju Selcuka Inana.

Pobjedu je ostvarila i Grčka koja je istim rezultatom (2:1) savladala Crnu Goru u Pireju. Tzavellas (54') i Karelis (63') bili su strijelci za domaći tim, dok je jedini gol za Crnu Goru postigao Tomašević u 56. minuti. Ovaj meč bio je prvi meč Ljubiše Tumbakovića na klupi Crne Gore.

U terminu od 18 sati Estonija i Norveška su odigrali meč bez golova (0:0) na A. Le Coq Areni u Talinu.

Danska je sa dva gola Jorgensena (50' i 54') na MHC Areni u Herningu savladala Island rezultatom 2:1, a strijelac za Island bio je Traustason u 90. minuti.

Ukrajina je na stadionu Čornomorec u Odessi golom Stepanenka slavila protiv Kipra (1:0).