25

Prijateljske utakmice: Njemačka razbila Italiju, Holandija nadigrala Engleze u gostima

Njemačka - Italija 4:1 (Foto: EPA)
Širom Evrope i svijeta večeras su igrane prijateljske utakmice, a najinteresantniji dueli su bili oni između Njemačke i Italije, te Engleske i Holandije.

Njemačka je sa 4:1 razbila selekciju Italije. Već na poluvremenu je golovima Kroosa (24.) i Gotzea (45.) bilo 2:0.

Hector je u 59. minuti povisio na 3:0, a Ozil je u 75. minuti pogodio za 4:0. Počasni pogodak za Italijane postigao je El Shaarawy u 83. minuti.

Engleska je dočekala Holandiju, a konačan rezultat je glasio 1:2.

Vardy je doveo Engleze u vodstvo u 41. minuti, a preokret i pobjedu u drugom poluvremenu Holanđanima su donijeli Janssen iz penala u 50. i Narsingh u 78. minuti susreta.

Rezultati prijateljskih utakmica: Malezija - Makau 0:0, Estonija - Srbija 0:1, Crna Gora - Bjelorusija 0:0, Makedonija - Bugarska 0:2, Gruzija - Kazahstan 1:1, Grčka - Island 2:3, Gibraltar - Latvija 0:5, Norveška - Finska 2:0, Luksemburg - Albanija 0:2, Austrija - Turska 1:2, Švedska - Češka 1:1, Švicarska - BiH 0:2, Njemačka - Italija 4:1, Irska - Slovačka 2:2, Portugal - Belgija 2:1, Engleska - Holandija 1:2, Francuska - Rusija 4:2, Škotska - Danska 1:0.