3

Prijateljske utakmice: Slovačka pobijedila Gruziju, Česi postigli šest golova Maltežanima

U prijateljskim utakmicama odigranim danas Slovačka je pobijedila Gruziju, Češka Maltu, kao i Togo Zambiju.

Slovačka - Gruzija 3:1

Slovačka je povela u 5. minuti golom Nemeca i to je bio rezultat prvog poluvremena. Nemec je u nastavku utakmice, tačnije u 56. minuti, povisio na 2:0. Treći gol za Slovake postigao je Zrelak u 70. minuti. Utješni pogodak za Gruziju djelo je Kenije, koji je zatresao mrežu Slovačke u 71. minuti susreta.

Češka - Malta 6:0

Česi su lagano savladali Maltežane rezultatom 6:0, a golove su postigli Jaroslav Plašil (15'), Milan Škoda (21'), Roman Hubnik (Hubnik 40'), David Lafata (74'), Tomaš Necid (81') i Patrik Schick (91').

Togo - Zambija 1:0

Jedini pogodak na utakmici postigao je reprezentativac Toga Mathieu Dossevi. Dvadesetosmogodišnji veznjak je za pobjedu svoje reprezentacije pogodio u 20. minuti utakmice.

Utakmica Kenija - Sudan je otkazana, a večeras još igraju Nigerija - Mali, Maroko - Kongo, Hrvatska - Moldavija, Engleska - Australija, Republika Irska - Holandija i Sjeverna Irska - Bjelorusija.