0

Prijateljske: Barca uvjerljiva bez Martina na klupi, Real dobio i PSG

Detalj sa meča u Oslu (Foto: AFP)
Nogometaši Barcelone priredili su svom novom treneru Gerardu Martinu uvjerljivi pobjednički debi na gostovanju kod norveškog prvoligaša Vålerenge.

Ostat će zapisano da je momčad u prvoj utakmici pod novim trenerom slavila u Oslu 7-0. No, Martino zapravo i nije vodio momčad: sjedio je u VIP-loži u društvu sportskog direktora Andonija Zubizarrete. Službeno će na klupu kao glavni trener prvi put sjesti u četvrtak, kada momčad gostuje u Gdanjsku.

U Norveškoj je Leo Messi počeo utakmicu te prvo poluvrijeme završio s pogotkom i dvjema asistencijama za Barçino 4-0 vodstvo. U drugom ga je dijelu zamijenio 18-godišnji Kamerunac Jean Marie Dongou i dao dva pogotka.

Nakon što su na Gerlandu remizirali s Lyonom, nogometaši madridskog Reala bolje su prošli u meču protiv drugoga francuskog velikana, PSG-a: na neutralnom terenu u Göteborgu slavili su minimalnu, 1-0 pobjedu.

Karim Benzema u 23. je minuti iznenadio Salvatorea Sirigua neočekivanim udarcem iz prve na dodavanje Mesuta Özila.