Prijateljska utakmica: Sarajevo golovima Kovačevića i Velkoskog savladalo Slobodu

20.2.2015. u 17:30
17
36
17
Krste Velkoski
U drugoj današnjoj prijateljskoj utakmici u Čitluku ekipa Sarajeva je odmjerila snage sa Slobodom, koju s klupe prevodi bivši trener Divova Husref Musemić. Bordo ekipa je pobijedila rezultatom 2:1.
Kodro je u drugoj utakmici dao priliku Plakalu, Bariću, Protiću, Kovačeviću, Kadušiću, Radovcu, Puriću, Stojčevu, Bekiću, Okiću i Velkoskom.

Bekić je prvi isprobao svoj šut u 2. minuti utakmice, a lopta je završila iznad gola Slobode. Pet minuta kasnije je neprecizan bio Bekić.

Bivši igrač FK Sarajevo i aktuelni član FK Sloboda Zrnanović je u 10. minuti nakon prekida pogodio prečku gola mladog golmana Plakala.

Igrala se 20. minuta kada je Radovac dobro asistirao Okiću, koji se nije snašao, pa je prilika propala. Pet minuta kasnije je bezuspješno iz slobodnog udarca pokušao Velkoski.

U nastavku prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Na otvaranju drugog poluvremena je Sarajevo stiglo u vodstvo golom Kovačevića nakon asistencije Radovca. Bilo je to u 49. minuti.

U narednih dvadesetak minuta nije bilo značajnijih prilika, a onda je u 70. minuti utakmice golmanu Sarajeva Plakalu šutem s distance zaprijetio Pršeš. Pet minuta kasnije se na drugoj strani u šansi našao Okić, koji je šutirao preko gola Slobode.

Igrala se 80. minuta kada je Velkoski nakon asistencije Bekića pogodio za 2:0 u korist Sarajeva.

Konačnih Sarajevo - Sloboda 2:1 postavio je Musić golom u 87. minuti utakmice.